data dodania: 2021-03-10 08:27:07

Wniosek o sądowy rozdział majątku bliskiego zmarłego

Kiedy umrze ktoś bliski i pozostawi po sobie więcej niż jednego spadkobiercę, niewykluczone, że wśród pretendującymi do majątku spadkowego dojdzie do kłótni i sporów na temat podziału pozostawionego genialna czy także sumy pieniężnej. W tak zaistniałej okoliczności, na podstawie obowiązujących standardów prawnych można bez kłopotu zgłaszać się do sądu w celu dokonania podziału spadku. Wszystkie szczegółowe zmiany reguluje prawo spadkowe.

 

Wniosek o sądowy rozdział odziedziczonego mienia może bez kłopotu złożyć właściwie każdy ze spadkobierców. Cały proceder prawny odbywa się jednak w sądzie rejonowym zlokalizowanym w ostatnim przedśmiertnym miejscu zamieszkania osoby pozostawiającej spadek. Nierzadko zdarza się jednakże i tak, że trudno jest dobitnie ustalić teren, na którym zamieszkiwał spadkodawca, wtedy zatem w grę wchodzi sąd rejonowy umiejscowiony na terytorium, na którym jest ulokowana dana majętność spadkowa.

W sytuacji zdecydowania się na złożenie wniosku o podział zredukowania jedynie przez jedną, upoważnioną do pozostawionego majątku osobę, mimo wszystko wysuwa się postulat podziału całego bardzo dobra. W bardzo rzadkich i naprawdę wyjątkowych sytuacjach dochodzi do potwierdzenia sądu na rozpatrywanie podziału wyłącznie jakiejś dokładnie określonej części całego spadku. Z góry jest jednakże stwierdzone, że przyczyny takowego podziału muszą być niezmiernie ważne. Dokument kierowany do instytucji musi być jednakże sformułowany na piśmie i skonstruowany na wzór tradycyjnego pozwu. 

Polecamy

Najnowsze artykuły

Urlop macierzyński- dla kogo i jak długi?
Jakie są zadania kancelarii adwokackiej?
Pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności
Prawo cywilne- prawa prywatne
Elektroniczny obieg dokumentów
Prawo a sprzedaż wysyłkowa
czytaj wiecej

Najnowsze opinie