data dodania: 2021-03-10 08:59:57

Prawo a sprzedaż wysyłkowa

Warto wiedzieć, że prawo reguluje wiele istotnych kwestii odnośnie funkcjonowania firm. Dotyczy to również placówek internetowych, które asortyment dostarczają klientowi drogą wysyłkową.

Sprzedaż wysyłkową określić można jako jedną z form detalicznej sprzedaży, gdzie wysyłka towaru odbywa się po uregulowaniu należności ze strony kupującego (przedpłata) lub po otrzymaniu przedmiotu (opcja za pobraniem). Prawo jasno i wyraźnie reguluje kwestie dotyczące takiego nabywania towaru - między innymi podkreśla, że w ciągu konkretnego przedziału czasowego każda osoba ma prawo towar zwrócić, bez podania przyczyny.

 

Sprzedaż wysyłkowa ma wiele zalet. Zaliczymy do niej między innymi możliwość nabycia przez kupującego takiego przedmiotu, który nie występuje na lokalnym rynku, jest trudno dostępny. Mamy czas na zapoznanie się z opisem przedmiotu, nie musimy stać w kolejkach ani w korkach w drodze do stacjonarnej placówki. Nie mniej jednak nie widzimy na własne oczy towaru, a zdjęcia mogą nie oddawać wiernie rzeczywistości. Musimy też zazwyczaj kilka dni czekać, aż towar zostanie do nas dostarczony. Należy mieć świadomość zalet, ale i zagrożeń związanych z tego typu działaniem i znać przepisy prawa, które regulują poszczególne aspekty sprzedaży wysyłkowej.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Prawnik, radca prawny, adwokat - kim są i jakie mają uprawnienia?
Urlop macierzyński- dla kogo i jak długi?
Jakie są zadania kancelarii adwokackiej?
Pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności
Prawo cywilne- prawa prywatne
Elektroniczny obieg dokumentów
czytaj wiecej

Najnowsze opinie