data dodania: 2023-03-22 15:25:29

Prawnik, radca prawny, adwokat - kim są i jakie mają uprawnienia?

Osoby potrzebujące pomocy prawnej powinny dysponować wiedzą na temat uprawnień i zakresu działań prawników, radców prawnych oraz adwokatów. Jest to o tyle ważne, że tym sposobem uzyskamy świadomość, do kogo możemy się zwracać w konkretnych sytuacjach oraz czym zajmuje się dana osoba i czy jest zobowiązana do zachowania tajemnicy zawodowej. W niniejszym artykule dowiecie się, czym zajmują się prawnicy, radcy prawni oraz adwokaci pracujący choćby w kancelariach prawnych w Rzeszowie.

Prawnik - kim jest i jakie ma uprawnienia?

Prawnik to każda osoba, która ukończyła pięcioletnie studia prawnicze. W myśl tej zasady prawnikami możemy nazwać zarówno osoby pracujące w swoim zawodzie, jak i te zajmujące się na co dzień działalnością naukową lub zupełnie inną profesją. Same studia nie obowiązują do zachowania tajemnicy zawodowej oraz przestrzegania zasad etyki związanych z udzielaniem porad prawnych. Jeśli więc potrzebujecie profesjonalnej pomocy prawnej, lepiej skorzystać z usług radcy prawnego Rzeszów lub adwokata Rzeszów.

Radca prawny i adwokat - czym się zajmują?

Radca prawna to osoba, która ukończyła nie tylko studia prawnicze, ale też aplikację radcowską. Radca prawny ma już obowiązek zachowania tajemnicy służbowej i podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej. Podobnie będzie w przypadku adwokata z tą różnicą jednak, że adwokat prowadzi swoją działalność gospodarczą bądź jest wspólnikiem. Radca prawny może być natomiast zatrudniony na etacie, pracując dla konkretnego pracodawcy. Skorzystanie z usług radcy prawnego lub adwokata jest o tyle lepszą opcją, że nie tylko osoby te bardzo często mają szerszą wiedzą, ale też muszą przestrzegać określonych zasad etyki. Jeśli akurat chcecie skorzystać z ich pomocy, możecie zdecydować się na współpracę z kancelarią prawną w Rzeszowie M. Wojciechowska i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza Sp. k.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Pożyczka hipoteczna dla przedsiębiorców z sektora MŚP
Prawnik, radca prawny, adwokat - kim są i jakie mają uprawnienia?
Urlop macierzyński- dla kogo i jak długi?
Jakie są zadania kancelarii adwokackiej?
Pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności
Prawo cywilne- prawa prywatne
czytaj wiecej

Najnowsze opinie