data dodania: 2021-04-22 12:29:42

Pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności

Pożyczkobiorcami w Podkarpackim Funduszu Rozwoju mogą być przedsiębiorstwa mikro-, małe oraz średnie, które posiadają siedzibę lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego. Oprócz wspomnianych czynników przedsiębiorca powinien posiadać zdolność kredytową, a więc zdolność do spłacenia pożyczki wraz z odsetkami we wcześniej umówionym terminie spłaty. Jeżeli przedsiębiorca dopiero rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej PFR może uzależnić przyznanie pożyczki dla firm w Podkarpacie od innych warunków. Pożyczki nie są udzielane przedsiębiorcom znajdującym się w trudniej sytuacji ekonomicznej, którzy są zagrożeni likwidacją upadłości.

Pożyczka obrotowa - co może zostać sfinansowane?

Pożyczka udzielona przedsiębiorcy przez PFR powinna być przeznaczona wyłącznie w celu finansowania bieżącej działalności gospodarczej. Przedsiębiorca, który dostał pożyczkę, może sfinansować nieruchomość gruntową, która później przeznaczona będzie do prowadzenia działalności gospodarczej, jak również kupno obiektów o charakterze produkcyjnym, usługowym, handlowym czy biurowym. Z dostępnych środków można dokonywać zakupów towarów handlowych, materiałów i surowców do produkcji.Pożyczką obrotową nie można jednak sfinansować spłaty innych kredytów i pożyczki dla firm.


Jak zdobyć pożyczkę obrotową w PFR?

Pożyczka obrotowa w Podkarpackim Funduszu Rozwoju może zostać udzielona wyłącznie na cele związane ze sfinansowaniem prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej. Pożyczkę obrotową można dostać w skali od 1 tysiąca do 500 tysięcy złotych z możliwością miesięcznej spłaty. Jak skorzystać z pożyczki w PFR? Na samym początku wystarczy skontaktować się z działem sprzedaży, który szczegółowo wyjaśni zasady korzystania z oferty. Następnie złożyć w biurze lub wysłać pocztą/kurierem wniosek o pożyczkę wraz z wszystkimi potrzebnymi dokumentami, które dostępne są w rozpisce na stronie PFR.

Polecamy

Najnowsze artykuły

czytaj wiecej

Najnowsze opinie