data dodania: 2023-05-19 13:51:38

Pożyczka hipoteczna dla przedsiębiorców z sektora MŚP

Stawiający na rozwój prowadzonego biznesu przedsiębiorcy z sektora MŚP stoją przed różnymi możliwościami odnośnie obranego jego kierunku. Często jest nim zakup nieruchomości komercyjnych, które nie tylko w dalszej przyszłości mają być z założenia dużo tańsze niż wynajmowanie lokalu lub budynku, ale też są traktowane jako majątek firmy. Przedsiębiorcy mogą na nim zarabiać albo kiedyś po prostu go sprzedać. Biznesmeni dysponujący wolnymi środkami finansowymi mogą kupić nieruchomość komercyjną również w celu ich ulokowania. Bardzo często jednak przedsiębiorcy z sektora MŚP nie dysponują aż tak dużym budżetem i jednocześnie doceniają zalety płynące z posiadania nieruchomości. W takim wypadku nie muszą oni rezygnować ze swoich planów ani marzeń, ponieważ mogą skorzystać z pożyczki hipotecznej dla firm Rzeszów.

Pożyczka hipoteczna dla podkarpackich firm

W udzielaniu pożyczek na zakup nieruchomości na Podkarpaciu przedsiębiorcom z sektora MŚP specjalizuje się spółka samorządowa Podkarpacki Fundusz Rozwoju. W jej ramach pożyczkobiorca może otrzymać aż od 300 tys. do 1 mln złotych na zakup działki, lokalu lub całego budynku przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej. Podstawowym kryterium, które musi spełniać właściciel mikro-, małej lub średniej firmy, jest posiadanie własnych środków wynoszących 10% kwoty liczonej od udzielonej pożyczki. Oczywiście przedsiębiorca zainteresowany omawianą pożyczką musi koniecznie prowadzić swą działalność na obszarze województwa podkarpackiego.

Zalety skorzystania z pożyczki hipotecznej dla firm

Dlaczego warto zdecydować się na pożyczkę hipoteczną dla firm Rzeszów od Podkarpackiego Funduszu Rozwoju? Przede wszystkim właściciel firmy nie musi dysponować olbrzymim budżetem, aby móc rozbudowywać i rozwijać swój biznes. Pożyczka ta stanowi bezpieczne i opłacalne finansowo rozwiązanie, ponieważ szczegóły oferty są bardzo czytelne i dokładnie określone. Aktualne oprocentowanie liczy 8,62% i nie ma żadnych prowizji za takie kwestie, jak rozpatrzenie wniosku oraz udzielenie pożyczki. Pożyczkobiorcy przysługuje dodatkowo prawo do karencji trwającej do sześciu miesięcy.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Prawo antymonopolowe: regulacje i sprawiedliwa konkurencja
Prawo i sztuka: ochrona prawna dzieł sztuki
Prawo ochrony konsumentów: rola prawnika w ochronie praw konsumentów.
Przestępczość gospodarcza i rola prawnika w jej ściganiu
Prawo imigracyjne: wyzwania i możliwości kariery
Wpływ kultury i tradycji na praktykę prawniczą
czytaj wiecej

Najnowsze opinie