data dodania: 2021-05-04 12:07:07

Jakie są zadania kancelarii adwokackiej?

Kancelaria adwokacka to miejsce, w którym pracują specjaliści z różnorodnych dziedzin prawa, tj. adwokaci. Zazwyczaj zakres usług świadczonych przez kancelarię adwokacką jest bardzo różny, ponieważ znajdują się tam osoby zajmujące się prawem karnym, prawem rodzinnym, prawem gospodarczym czy nawet prawem administracyjnym, dzięki czemu każdy znajdzie w tym miejscu rzetelną pomoc. Do kancelarii adwokackiej warto wybrać się nie tylko, gdy potrzebujemy porady w kwestii prawnej, ale również gdy chcemy, aby ktoś reprezentował nasza sprawę w sądzie lub przed urzędem.

Czym zajmuje się adwokat?
Kancelaria adwokacka jak sama nazwa wskazuje, jest prowadzona przez adwokatów, ponieważ każdy adwokat ma możliwość otwarcia swojej działalności zgodnie z przepisami prawnymi. Adwokat nie może podejmować pobocznej działalności zarobkowej, jak również utrzymywać stosunku pracy, dlatego najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest założenie kancelarii adwokackiej. Adwokat jest specjalistą z dziedziny prawa, który oprócz studiów prawniczych ukończył aplikację adwokacką zakończoną egzaminem zawodowym i wpisaniem na listę adwokatów. Zawód adwokata polega przede wszystkim na świadczeniu pomocy prawnej, a także na reprezentowaniu klientów przed urzędami i sądami. Adwokat zajmuje się również sporządzaniem opinii prawnych czy opracowywanie akt prawnych. Co więcej, może on tworzyć statuty, umowy oraz inne dokumenty o charakterze prawnym. Tak więc najkrócej mówiąc, adwokat zajmuje się obroną oskarżonych, doradztwem i występowaniem w imieniu klienta. Adwokaci najczęściej mają do czynienia z prawem cywilnym, rodzinnym i karnym.

Gdzie pracuje adwokat?
Adwokaci zazwyczaj pracują w kancelariach adwokackich - mogą założyć je sami lub na zasadzie współpracy ze wspólnikami. Kancelaria prawna to świetny pomysł na biznes, ponieważ klient w jednym miejscu będzie mógł skorzystać z porad różnorodnych specjalistów składających się zarówno z prawników, jak i adwokatów.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Prawo antymonopolowe: regulacje i sprawiedliwa konkurencja
Prawo i sztuka: ochrona prawna dzieł sztuki
Prawo ochrony konsumentów: rola prawnika w ochronie praw konsumentów.
Przestępczość gospodarcza i rola prawnika w jej ściganiu
Prawo imigracyjne: wyzwania i możliwości kariery
Wpływ kultury i tradycji na praktykę prawniczą
czytaj wiecej

Najnowsze opinie