data dodania: 2021-02-09 08:27:13

Jak spółka może pozyskać pożyczkę?

Podkarpacki Fundusz Rozwoju oferuje firmom pożyczki płynnościowe, pożyczki hipoteczne, a także pożyczki obrotowe, które są świetnym rozwiązaniem pomagającym zapewnić potrzebne środki na dalszy rozwój firmy. PFR to spółka samorządowa, której głównym zadaniem jest zarządzanie środkami finansowymi związane ze wsparciem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na terenie województwa podkarpackiego. Oferty pożyczek od PFR przeznaczone są przede wszystkim dla firm, które mają utrudniony dostęp do finansowania. Zadaniem Podkarpackiego Funduszu Rozwoju jest wzmocnienie pozycji firm z Podkarpacia, zwiększenia ich konkurencyjności, a także pomoc w rozwoju działalności gospodarczej. 

PFR, w czym może pomóc?
Spółka działająca pod firmą Podkarpacki Fundusz Rozwoju może działać głównie jako fundusz pożyczkowy, tak więc PFR udziela kredyty dla firm oraz pożyczki dla spółki, jednakże dysponuje on również innymi instrumentami, np. działalnością poręczeniową. Najważniejszym warunkiem wsparcia finansowanego przez Fundusz jest prowadzenie przez przedsiębiorcę starającego się o pożyczkę działalności gospodarczej na terenie województwa podkarpackiego z zarejestrowaną siedzibą lub oddziałem firmy. 

Jaką pożyczkę można dostać u PFR?
Podkarpacki Fundusz Rozwoju posiada w swojej ofercie pożyczkę płynnościową, z której środki finansowe mogą zostać przeznaczone na bieżące wydatki firmy, np. wynagrodzenie pracowników, także składki do US lub do ZUS, wszelkie zobowiązania publiczno-prawne, zatowarowanie i półprodukty, spłatę wszystkich zobowiązań handlowych i pokrycia kosztów związanych z infrastrukturą, a nawet pokrycie wszelkich wydatków niezbędnych do zachowania ciągłości firmy. W PFR można również skorzystać z pożyczki na zakup nieruchomości komercyjnych na terenie Podkarpacia. Z pożyczki hipotecznej można sfinansować z lokale użytkowe i lokale usługowe, a także biura, hale produkcyjne i magazynowe, jak również całe budynki firmowe. 

Polecamy

Najnowsze artykuły

Prawo antymonopolowe: regulacje i sprawiedliwa konkurencja
Prawo i sztuka: ochrona prawna dzieł sztuki
Prawo ochrony konsumentów: rola prawnika w ochronie praw konsumentów.
Przestępczość gospodarcza i rola prawnika w jej ściganiu
Prawo imigracyjne: wyzwania i możliwości kariery
Wpływ kultury i tradycji na praktykę prawniczą
czytaj wiecej

Najnowsze opinie