data dodania: 2021-03-10 08:20:04

Co daje odfrankowienie kredytu?

Frankowicze od wielu lat czują się wprowadzeni w błąd przez banki z którym podpisali umowy o kredyty we frankach szwajcarskich. Wiele osób zostało przez to narażonych na duże straty finansowe. Obecnie jednak mają oni duże szanse na to, aby uporać się ze swoim problemem wkraczając na drogę sądową. Rozwiązaniem dla wielu z nich może być odfrankowienie kredytu, które pozwala uwolnić się od spłacania wysokich rat.

 

Jak wygląda obecna sytuacja frankowiczów?

Kredyty we frankach stanowiły w latach 2006-2009 około 80% wszystkich udzielanych kredytów. W Polsce liczba osób poszkodowanych z powodu nieuczciwych pożyczek indeksowanych jest więc bardzo wysoka. Od lat próbuje się uzyskać od rządzących działania, które uregulowałyby kwestie związane z frankowiczami. Niestety, jedynym co przyniosło zmiany w tym aspekcie, był wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zezwolił on sędziom na usuwanie z umów kredytowych niezgodnych z prawem klauzul, a także unieważnianie takich kredytów. Od tej pory spraw sądowych, które pomyślnie zakończyły się dla kredytobiorców jest coraz więcej. Według wielu ekspertów, najkorzystniejszym rozwiązaniem dla frankowiczów, jest odfrankowienie kredytu. W Rzeszowie można znaleźć kancelarie prawne, które pomagają w sformułowaniu wniosków oraz argumentacji niezbędnej do złożenia pozwu przeciwko bankowi.

 

Jakie skutki powoduje odfrankowienie?

Spłacanie kredytów frankowych- franki Rzeszów wiąże się z ogromnym ryzykiem kursowym. Wiele osób poniosło na przestrzeni ostatniej dekady olbrzymie straty z tego powodu. Musza płacić oni bankowi raty kilkukrotnie większe, niż zakładali w dniu zawarcia umowy. Dodatkowo, nie wiedzą oni ile finalnie będą musieli zwrócić bankowi. Odfrankowienie kredytu umożliwia nie tylko obniżenie wysokości spłacanych rat, ale również odzyskanie kosztów, jakie kredytobiorca poniósł w przeszłości, spłacając raty według niezgodnych z prawem postanowień. Taki kredyt zostaje zamieniony na zwykły kredyt gotówkowy, przy zachowaniu tego samego oprocentowania, które zawarte jest w umowie. W części przypadków może okazać się, że kredytobiorca uregulował już swoje zobowiązanie zgodnie z zasadami kredytu złotówkowego. Pozostali nadal muszą spłacać kredyt, jednak na dużo korzystniejszych warunkach.

 

Jak odzyskać pieniądze?

Jedynym rozwiązaniem pozwalającym zna zmianę obecnej sytuacji, jest pozwanie banku do sądu na podstawie umowy niezgodnej z prawem. Z uwagi na charakter tego typu spraw, dochodzenie swoich racji może być wyjątkowo trudne. Banki mają do dyspozycji wyspecjalizowanych prawników i niechętnie poddają się bez walki. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który zapozna się ze sprawą, pomoże złożyć pozew i będzie reprezentował nas przed sądem. Biorąc pod uwagę pozytywne orzecznictwo sądów w tego typu sprawach na korzyść frankowiczów, warto zdecydować się na dochodzenie swoich praw na drodze sądowej.

Polecamy

Najnowsze artykuły

Urlop macierzyński- dla kogo i jak długi?
Jakie są zadania kancelarii adwokackiej?
Pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności
Prawo cywilne- prawa prywatne
Elektroniczny obieg dokumentów
Prawo a sprzedaż wysyłkowa
czytaj wiecej

Najnowsze opinie